پشيمانی در مجردی ست يا تاهل!

 

نظر سقراط در مورد ازدواج ...

خدا بيامرز سقراط يه چيزی ميدونسته که گفته ازدواج کردن و ازدواج نکردن هر دو موجب پشيمانی ست...

 بعضی از افرادی که هنوز ازدواج نکردن، فکر ميکنن با ازدواج تمام زندگيشون دچار يه تحول عمده ميشه و ديگه از فکر و خيال در مورد آينده مبهم و گنگشون بيرون می‌آن،‌فکر ميکنند آينده فقط با ازدواج  کامل ميشه و ازدواج ميتونه اونها رو به همه اهداف زندگيشون نزديک و نزديکتر کنه. بدون شريک زندگی احساس خلا و کمبود ميکنن و خلاصه به دنبال يار ميگردن.

اما همون آدما به محض اينکه شخص مورد علاقه شون رو پيدا کردن و يواش يواش با دلمشغوليها يا بهتر بگم دردسرهای آدمای متاهل آشنا شدن،‌ تازه ميفهمن که اونجورها هم که فکر ميکردن نيست ..ازدواج و زندگی مشترک هم علاوه بر مزيتهاش برای خودش دشواريهايی داره! و يه سری مسئوليتها و وظايفی رو با خودش به همراه می آره که تعهد نسبت به تمام اونها به واقع گاو نر ميخواهد و مرد کهن!

خلاصه با خودشون فکر ميکنن که بابا ما داشتيم حال ميکرديم ،‌واسه خودمون زندگی راحتی داشتيم خودمون رو انداختيم تو هچل...

زندگی ما آدما هميشه پراست از دريغها ،‌افسوسها و پشيمانيها...اين رو بدونيم که اگه مجرديم و در آرزوی يه زندگی مشترک بی دغدغه و ايده آل،‌ فرصت کافی برای دستيابی به همه اينها داريم و هنوز چيز زيادی رو از دست نداديم...و اگه متاهليم و در حسرت روزهای مجردی بدونيم که حداقل چيزی که تو زندگی مشترکمون به دست اورديم اينه که ديگه تنها نيستيم وهمسفر زندگيمون رو انتخاب کرديم و ميتوينم پا به پای او به سوی  اهدافمون گام برداريم. 

پس اگه هنوز ازدواج نکرديد بهتون پيشنهاد ميکنم عجله نکنيد و در انتخاب همسر مناسب دقت کنيد و اگه ازدواج کرديد آرزو ميکنم با همسفر زندگيتون،‌ زندگی مملو ازلحظات شاد وزيبا رو تجربه کنيد .

به دوست خوبم  مودی جون هم که به تازگی وارد دنيای متاهلين شده از صميم قلب تبريک ميگم و اميدوارم در کنار همسر خوبش روزهای طلايی و قشنگی رو پيش رو داشته باشند .

 

 

/ 12 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mosafere hendoostan

چرا این پرشین بلاگ Enter بین خط ها رو نشون نمی ده؟ .............. سه درد آمُد به جانُم هر سه يک بار ..... غريبی و اسيری و غم يار ......... غريبی و اسيری چاره داره ...... غم يار و غم يار و غم يار

آونگ خاطره های ما

سلام. به نظر من امر ازدواج و چگونگی انتخابش در زندگی مهم ترين مسئله ست . خوبی خودت نازنين؟

كودك خياباني

سلام از لطفتون به طرح! ممنون راستی مطلب جالبی بود پيروز باشيد

پرتقال

بابا اين سقراط بيچاره راست گفته ديگه (:

» ¤`·.¸¸.·´¯`·.سحر» ¤`·.¸¸.·´¯`·.

سلام با يه دسته شاخه گل خوشبو که ۱۰ تا شاخه گل داره که از اون ۱۰ تا ۹ تا طبيعی و ا يکی مصنوعی که تا وقتی که آخرين شاخه گل بخشکه آبجی سحر باهاته وبهت سر ميزنه .... گلم وب قشنگی داری به کلبه آبجی سحرتم سر بزنی خوشحال ميشم روز خوش عزيز

سيما

همه اونهايی که ازدواج کردند ميگن که تو ازدواج هيچ خبری نيست و اواز دهل از دور خوش است و افراد مجرد هم از اینده نگرانند که چه خواهد شد . به قول معروف : ازدواج کرده هاش پشیمونند و ازدواج نکرده ها پریشون .

mood moody

مرسی عزيز من ! خيلی مرسی:)

اخبهي

سلام عزيز دلم . خوبي . اول اينكه مودي كيه ؟؟ دوم هم اينكه مطلب جالب و قشنگي بود . اميدوارم شما هم در كنار همسر مهربونتون زندگي خوبي رو داشته باشيد . در ضمن ولنتاين هم براي شما مبارك باشه.

هنیا

با دورود و خسته نباشید مرسی از بابت هایی که نوشتید و قرار دادید. بیشتر مطلب هاتو خوندم ولی یه انتقاد، چرا مردم را با تواناییهای ذاتیشون که در وجودشون نهفته شده آشنا نمی کنید و سریع برمی گردی واسه این کلمه سه حرفی (خدا). امیدوارم که ناراحت نشده باشید ولی واقعبینانه بودن بد نیست ... با سپاس

رادش

سقراط يه جمله ديگه تو اين زمينه داره - ميگه : تا وقتی زن نداری فقط زن نداری . اما وقتی زن داری فقط زن داری