زندگی رسم خوشایندی ست


کودکان خیابانی

دیشب از تلویزیون فیلم مستندی به نام شبکه کودکان زیر زمینی پخش شد،‌ عده ای از  کودکان خیابانی رومانیایی رو نشون میداد که به دلایل مختلف از خونه هاشون فرار کرده بودند و شب تا صبح تو مترو میخوابیدند و صبح تا شب هم همون حوالی پرسه میزدند ،‌کار و بعضا گدایی میکردند و بعضی وقتها هم سر پول با هم دعوا میکردند....

دختری رو نشون میداد که سر دسته این گروه بود ...با دیدنش هرگز تصور نمیکردی که اون یه دختره ...خودش میگفت برای اینکه از مزاحمتها در امان بمونه موهاش رو تراشیده و لباسهای پسرونه پوشیده و برای اینکه بتونه غذایی تهیه کنه ،باید هر روز برای مغازه دارهای اون حوالی باربری کنه. بین اونها بچه های ۸ و ۱۰ ساله ای هم بودند که یکیشون به دلیل دائم الخمر بودن والدین و دیگری به خاطر رفتارهای پدرش از خونه فرار کرده بودند...خیلی ناراحت کننده بود !

بعد از دیدن این فیلم موقع خواب ،‌‌ فکر این بچه ها رهام نمیکرد ...به این فکر میکردم که توی این کره خاکی چقدر زیادند بچه هایی از این دست که باید  شب رو توی سرما ویا حتی گرما روی زمینهای سخت سنگفرشهای کنار خیابون بگذرونند یا اگه خیلی شانس بیارن می تونن یه جایی مثل مترو گیر بیارن و راضی باشند که هوای مترو شبها خیلی هم سرد نیست !


زهره