زندگی رسم خوشایندی ست


پشيمانی در مجردی ست يا تاهل!

 

نظر سقراط در مورد ازدواج ...

خدا بيامرز سقراط يه چيزی ميدونسته که گفته ازدواج کردن و ازدواج نکردن هر دو موجب پشيمانی ست...

 بعضی از افرادی که هنوز ازدواج نکردن، فکر ميکنن با ازدواج تمام زندگيشون دچار يه تحول عمده ميشه و ديگه از فکر و خيال در مورد آينده مبهم و گنگشون بيرون می‌آن،‌فکر ميکنند آينده فقط با ازدواج  کامل ميشه و ازدواج ميتونه اونها رو به همه اهداف زندگيشون نزديک و نزديکتر کنه. بدون شريک زندگی احساس خلا و کمبود ميکنن و خلاصه به دنبال يار ميگردن.

اما همون آدما به محض اينکه شخص مورد علاقه شون رو پيدا کردن و يواش يواش با دلمشغوليها يا بهتر بگم دردسرهای آدمای متاهل آشنا شدن،‌ تازه ميفهمن که اونجورها هم که فکر ميکردن نيست ..ازدواج و زندگی مشترک هم علاوه بر مزيتهاش برای خودش دشواريهايی داره! و يه سری مسئوليتها و وظايفی رو با خودش به همراه می آره که تعهد نسبت به تمام اونها به واقع گاو نر ميخواهد و مرد کهن!

خلاصه با خودشون فکر ميکنن که بابا ما داشتيم حال ميکرديم ،‌واسه خودمون زندگی راحتی داشتيم خودمون رو انداختيم تو هچل...

زندگی ما آدما هميشه پراست از دريغها ،‌افسوسها و پشيمانيها...اين رو بدونيم که اگه مجرديم و در آرزوی يه زندگی مشترک بی دغدغه و ايده آل،‌ فرصت کافی برای دستيابی به همه اينها داريم و هنوز چيز زيادی رو از دست نداديم...و اگه متاهليم و در حسرت روزهای مجردی بدونيم که حداقل چيزی که تو زندگی مشترکمون به دست اورديم اينه که ديگه تنها نيستيم وهمسفر زندگيمون رو انتخاب کرديم و ميتوينم پا به پای او به سوی  اهدافمون گام برداريم. 

پس اگه هنوز ازدواج نکرديد بهتون پيشنهاد ميکنم عجله نکنيد و در انتخاب همسر مناسب دقت کنيد و اگه ازدواج کرديد آرزو ميکنم با همسفر زندگيتون،‌ زندگی مملو ازلحظات شاد وزيبا رو تجربه کنيد .

به دوست خوبم  مودی جون هم که به تازگی وارد دنيای متاهلين شده از صميم قلب تبريک ميگم و اميدوارم در کنار همسر خوبش روزهای طلايی و قشنگی رو پيش رو داشته باشند .

 

 


زهره